RATUSZ MIEJSKI, Rynek 1

RATUSZ MIEJSKI, Rynek 1

POCZTOWA STRASSE 1 – POSTGEBÄUDE

POCZTOWA STRASSE 1 – POSTGEBÄUDE

ZESPÓŁ PAWILONÓW SZPITALNYCH, ul. Strzelców Bytomskich 11

ZESPÓŁ PAWILONÓW SZPITALNYCH, ul. Strzelców Bytomskich 11

Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności

Aktualności - Zabytki Chorzowa - Najlepszy system nawigacji po zabytkach Chorzowa

Miasto Chorzów otrzymało Nagrodę Jury Konkursu w XV edycji ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku 2010”2011-09-06

Dnia 25 sierpnia 2011 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród XV jubileuszowej edycji ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku 2010”.

więcej

Przestępstwa przeciwko zabytkom2011-02-23

System karnoprawnej ochrony zabytków opiera się na tzw. półkodeksowym modelu, co oznacza, że część przepisów karnych związanych z ochroną zabytków znajduje się w Kodeksie karnym, a część w innych pozakodeksowych regulacjach.

więcej

Zakończył się remont elewacji budynku wysokościowca2009-12-04

Zakończył się remont konserwatorski elewacji budynku wysokościowca przy ul. Zjednoczenia 1 w Chorzowie. Budynek dawnej Komunalnej Kasy Oszczędności powstał w 1936 roku, w konstrukcji stalowej, według projektu inż. Stanisława Tabeńskiego z Katowic.

więcej

Znakowanie zabytków2009-08-06

Miejski Konserwator Zabytków w Chorzowie zakończył znakowanie tabliczkami obiekty zabytkowe, wpisane do rejestru zabytków woj. śląskiego i obiektów objętych ochroną Miejskiego Konserwatora Zabytków w Chorzowie.

więcej

Przekazanie kompetencji w sprawie ochrony zabytków2009-03-09

9 marca 2009 r. w Urzędzie Miasta Chorzów w gabinecie Prezydenta Miasta Marka Kopla odbyło się spotkanie z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków Barbarą Klajmon, która w imieniu Wojewody Śląskiego dokonała oficjalnego przekazania Prezydentowi Chorzowa zadań z zakresu administracji rządowej dotyczących ochrony zabytków.

więcej

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013